Vánoce se kvapem blíží, cukroví už jistě provonělo váš byt a chystáte se na tento velký svátek. Ve článku vám poradíme, jak letos prostřít štědrovečerní tabuli. Dozvíte se trendy v prostírání pro rok 2017 a další nápady, jak si tabuli ozdobit, aby se vám u ní s rodinou příjemně hodovalo a slavilo.

Vánoční posezení s rodinou u pěkného stolu plného dobrého jídla mají mnozí z nás na svátcích nejraději. V poslední době jsou sice Vánoce velký shon, ale když tento spěch opadne, rodina se sejde a tráví spolu cenný čas. Proto si tyto chvíle zpříjemněme co nejvíce, ať už tradiční výzdobou nebo novými zajímavými dekoracemi.Barvou letošních Vánoc 2017 bude sněhově bílá. Rozhodli o tom designéři na Vánočním Frankfurtském veletrhu. Jejich výstava obsahovala převážné sněhové dekorace, jako je umělý sníh na stromečku, věncích apod. A také velké bílé chlupaté chomáče představující sníh vložené mezi větvemi vánočního stromečku. Zajímavým prvkem jsou rovněž čiré baňky, které si můžete vyplnit podle vaší libosti. Letošním hitem je také návrat k přírodě, a proto baňky naplněné mechem či peříčky válcují sociální sítě spolu s větvičkami, šiškami, kamínky či slámou a dřevěným prostíráním. Čiré skleněné nebo také sněhově bílé krystalky dodají ledový třpyt do vaší domácnosti.

                     bílé stříbrné vánoční dekoracebílé stříbrné vánoční dekorace

Bílá barva se také velice dobře kombinuje s ostatními světlými barvami. Letos bílou barvu doplňuje světle fialová a stříbrná. Tato moderní kombinace bílé s fialovou je tady opravdu pro ty z vás, kteří se nebojíte experimentovat a ozvláštnit si výzdobu touto kombinací.

                   fialové vánoční dekoracetradiční vánoční dekorace

Vánoční výzdoba navozuje tu správnou, útulnou atmosféru, a proto je na každém z nás, jakým způsobem se toho zhostíme. Nezapomínejme ale také na tradice, krásné retro ozdoby a vánoční ubrusy, které jsou doma tradicí či drahocenným dědictvím a nebojme se je kombinovat s moderní elegancí.

Pro vkusné a moderní vánoční prostírání je vhodný bílý ubrus se stříbrnými a jemně fialovými dekoracemi. Pro stůl ozdobený přírodními, tradičními či retro prvky se hodí jemný károvaný ubrus s tradiční barevnou kombinací červené a zelené.

                         stříbrný vánoční ubrus vzorovaný vánoční ubrus zelený vánoční ubrus červený vánoční ubrus

IL