Ubrusy s digitálním potiskem: Vychytávka, která změní vaše stolování

Ubrusy s digitálním potiskem: Vychytávka, která změní vaše stolování

28. 03. 2019

Máte kavárnu a chtěli byste ubrus, který v zákaznících vyvolá pocit, že popíjejí kávu v Paříži? Nebo už se nemůžete dočkat Velikonoc a těšíte se, až celou domácnost oblečete do barev jara se vzory kraslic a pomlázek? Díky ubrusům a látkám s digitálním potiskem se vaše představy stanou snadno skutečností. Na dalších řádcích se dočtete, jaká kouzla v sobě tato moderní technologie skrývá.

Život bez obalu aneb jak vyrobit multifunkční Zero Waste ubrousek

Život bez obalu aneb jak vyrobit multifunkční Zero Waste ubrousek

20. 02. 2019

 V poslední době se hodně z nás snaží používat co nejméně plastů a jednorázových obalů. Někdy si ale potřebujeme třeba jen zabalit svačinu do práce nebo přikrýt jídlo v ledničce, aby neokoralo. K tomu se skvěle hodí voskovaný ubrousek. Ukážeme vám, jak si jej můžete udělat doma sami!

Valentýn bez stresu

Valentýn bez stresu

22. 01. 2019

Hezky se obléct, objednat taxíka, jet přes celé město do drahé restaurace - typická představa dokonalého svátku zamilovaných. V realitě se ale tento krásný večer promění ve spoustu stresu z nestíhání či neskutečné zimy. Jde to ale i jinak! Nezáleží na tom, jestli jste single, nebo šťastně zadaní, v našem článku vám poradíme, jak si užít valentýna naplno.

Jak si zútulnit dům na zimu

Jak si zútulnit dům na zimu

14. 12. 2018

Když přijde zima, všichni bychom se nejraději zahrabali doma do peřin a s horkým kakaem nic nedělali. Bohužel tento čas patří také k těm nejhektičtějším. Zútulněte si byt či dům na zimu polštářky a dekami, abyste se tam vraceli ještě raději. Podívejme se spolu, jak si z domu udělat oázu tepla a klidu.

Tajemství vánočních barev

Tajemství vánočních barev

26. 11. 2018

Zavřete oči a vybavte si Štědrý večer. Pohoda, dobré jídlo, těšení se na dárky, vše v oparu červené a zelené. Tyto barvy jsou spjaty s Vánoci stejně jako chleba s máslem. Proč používáme právě tyto barvy? A jak s nimi souvisí Santa Claus?

Jak si ušít vlastní ubrus

Jak si ušít vlastní ubrus

25. 10. 2018

Máte doma netypický stůl nebo se vám jen nechce čekat, až vám ubrus někdo ušije? Nespoléhejte na ostatní! Vytvořte a ozdobte si ubrus podle sebe. Z látky na metráž ho máte hotový za pár minut. My vám poradíme, jak na jejich základní tvary a zdobení.

Teflonový ubrus, který ocení i nejnáročnější zákazníci

Teflonový ubrus, který ocení i nejnáročnější zákazníci

24. 09. 2018

Polytetrafluorethylen, PTFE, teflon, polymer – říkat tomu můžete podle své libosti, ale vždy se bude jednat o známý teflon, který má nejedno využití. Nejvíce se využívá v oblasti kuchyní a domácností. Například nepřilnavé pánve. V textilním průmyslu se aplikuje na rukávce na válcích. Ty zajišťují kluznost a nepřilnavost textilního materiálu k válcům. Výrobky teflonu se používají například jako lešení. A také ho možná najdete i ve vaší domácnosti. Jako ubrus!

Objevte kouzlo PVC ubrusů

Objevte kouzlo PVC ubrusů

15. 08. 2018

Snad si jej všichni pamatujete ze školních jídelen. PVC ubrus. Možná má trochu nelichotivou reputaci, ale ve skutečnosti je velmi praktický. Pojďme se společně podívat na klady této nedílné součásti stolování.

Multon – proč je dobré ho mít

Multon – proč je dobré ho mít

05. 06. 2018

Multon se stal výborným pomocníkem nejen v restauracích, hotelech či kavárnách, ale také se skvěle hodí do domácnosti. Jeho hlavní úkol je jednoduchý - udržet ubrus na stole. Tahle vymoženost má i jiné vychytávky! Pojďme se společně podívat, proč je výhodné si multon pořidit.

Rozdíl mezi bavlněným a teflonovým ubrusem

Rozdíl mezi bavlněným a teflonovým ubrusem

03. 05. 2018

Zvažujete koupi ubrusu do jídelny nebo hledáte vhodný ubrus do své restaurace? Váháte, zda sáhnout po bavlněném nebo teflonovém materiálu? Při volbě materiálu ubrusu nejprve popřemýšlejte nad účelem, ke kterému jej chcete použít a podle toho se rozhodněte. Ve článku se dozvíte, jaký je rozdíl mezi bavlněným a teflonovým ubrusem. Budete je milovat nejen vy ale i vaši hosté.

Jak vyrobit dětský teepee stan

Jak vyrobit dětský teepee stan

08. 03. 2018

Stan teepee je pro děti ideální skrýš a místo pro hraní. Děti zde odpočívají, spí anebo pořádají čajové dýchánky se svými plyšáky a kamarády. Stan se dá ale také výborně využít jako úschovna pro dětské hračky. Záleží čistě na vaši fantazii, jak budete stan teepee využívat. Je to hlavně místo ke snění, a proto jej uvnitř vyzdobte doplňky, které pohladí dětskou duši.

Punch needle - vyšívání dutou jehlou

Punch needle - vyšívání dutou jehlou

30. 01. 2018

Vyšívání je kreativní tvorba obrazců na látku za pomocí jehly a příze. Používá se pro originální zdobení textilu ale také pro chvíle relaxace. S ručním vyšíváním si odpočinete od každodenního stresu a záře monitorů. Procvičíte jemnou motoriku a necháte pracovat vaši fantazii. Vyšívání dutou jehlou je skvělý jednoduchý způsob vyšívání a odpočinku. Přečtěte si vše, co potřebujete vědět o punch needle pro začátečníky a návod na vyšívání dutou jehlou.

Patchwork pro začátečníky

Patchwork pro začátečníky

11. 01. 2018

Jste kreativní človíček co má rád ruční práce a šití textilu mu přináší relaxaci? Pak je tedy patchwork pro vás ideální aktivita. Ve článku se dovíte základní informace o této záplatovací technice. Je to jednoduché a s trochou cviku to zvládne každý.

Vánoční prostírání a trendy 2017

Vánoční prostírání a trendy 2017

14. 12. 2017

Vánoce se kvapem blíží, cukroví už jistě provonělo váš byt a chystáte se na tento velký svátek. Ve článku vám poradíme, jak letos prostřít štědrovečerní tabuli. Dozvíte se trendy v prostírání pro rok 2017 a další nápady, jak si tabuli ozdobit, aby se vám u ní s rodinou příjemně hodovalo a slavilo.

Rady pro začátečníky: Jak vybrat šicí stroj

Rady pro začátečníky: Jak vybrat šicí stroj

01. 11. 2017

Přemýšlíte o tom, že začnete šít? Anebo si jenom chcete pořídit nový šicí stroj, protože ten váš už by mohl být vzácným muzejním exponátem? V tomto článku najdete informace o tom, co všechno by měl pořádný šicí stroj mít, abyste s ním byli spokojeni.

Jak předejít podzimnímu nachlazení

Jak předejít podzimnímu nachlazení

05. 10. 2017

Léto je u konce a deštivé podzimní dny naznačují, že babí léto letos nemá šanci. Dny jsou teplejší jen přes poledne, ale rána a večery jsou už pořádně chladné. Podzimní nachlazení je tady. Dá se mu ale předejít. Jak na to?  

Zaostřeno na žakár

Zaostřeno na žakár

01. 09. 2017

Žakár – látky mnoha tváří, respektive mnoha složitých a krásných vzorů, kterými lidé zdobí sebe i svou domácnost již pár stovek let. Pojďme si o něm říct trochu víc. Kde se vzal název žakár a jak vypadá stroj, který vzory vytváří?

Rychlé, ale zdravé svačiny do školy

Rychlé, ale zdravé svačiny do školy

04. 08. 2017

Prázdniny už jsou skoro fuč a v září děti nastupují zpět do školy. Každodenní vymýšlení, co dítěti připravit trochu času zabere. Chceme váš čas šetřit pro zábavnější věci, proto přicházíme s 5 tipy na rychlé, ale výživné svačiny. 

Jak to doma oživit? Vsaďte na puntíky!

Jak to doma oživit? Vsaďte na puntíky!

04. 07. 2017

Puntíky byly symbolem 50. let a éry Pretty woman. Retro ale začalo být nedávno zase „in“ a pořád si svou oblíbenost udržuje. Není to záležitost jen šatů, kabelek a balerínek – puntíky se nám protiskly i do dekoračních látek, záclon a ubrusů. 

Jaký dárek přinést do nového bydlení?

Jaký dárek přinést do nového bydlení?

30. 05. 2017

Vaši známí se přestěhovali a pozvali vás na návštěvu a „kolaudaci“ nové domácnosti? V takovém případě se sluší a patří přinést nějaký praktický dárek. Co přinést, aby hostitelé měli radost a zároveň ho využili? Máme pro vás pár tipů pro inspiraci.

Jak pěstovat bylinky doma

Jak pěstovat bylinky doma

28. 04. 2017

Bylinky pěstované doma nám umí prokázat hned několik služeb. Nejenže svým aroma odpuzují hmyz, ale není nad to si do jídla přidat čerstvé bylinky. Často mají i významné léčivé účinky a pozitivně působí i na naši náladu. Péče o bylinky, zastřihování, přesazování i konzumace – to je, ostatně jako většina ručních prací, čistý balzám na špatnou náladu.

4 cviky, které můžete dělat při vaření

4 cviky, které můžete dělat při vaření

31. 03. 2017

Mnoho z nás to zná. Chceme si udržet hezkou postavu, kondici, ale málokdy máme čas zajít do fitcentra, na bazén, nebo jen tak ven zaběhat. Děti, vaření, úklid, k tomu práce... a ještě cvičit? Ano – jde to skloubit. Máme pro vás pár cviků, které můžete dělat během vaření nebo při úklidu. Cviky jsou jednoduché a není k nim potřeba žádné náčiní.

Jaro je za dveřmi - namísto úklidu vyrazte do přírody

Jaro je za dveřmi - namísto úklidu vyrazte do přírody

28. 02. 2017

I milovníci zimy nám jistě dají za pravdu, že už je načase se trochu ohřát. Dny už jsou zase delší a sluníčko prospívá i naší duši. Vpusťte tuto atmosféru i domů a připravte se na první jarní den! 

Tipy na dětskou narozeninovou oslavu

Tipy na dětskou narozeninovou oslavu

30. 01. 2017

Děti milují narozeninové oslavy! Je to jejich velký den, který si chtějí náležitě užít. Ty malé dušičky ještě netrápí, že mají zase o jeden rok navíc a už týden předem odpočítávají dny a plánují :-). Pojďme si ukázat pár tipů, jak takovou dětskou oslavu vylepšit a třeba i ušetřit trochu času nejen v přípravách, ale i po skončení. 

Oslava Silvestra doma

Oslava Silvestra doma

30. 12. 2016

Rozhodli jste se tento rok pozvat své přátele a společně oslavit Silvestra u vás doma? Skvělý nápad! Jen je potřeba promyslet dopředu pár věcí. My jsme vám je shrnuli do jednoho článku a přidali pár tipů, pokud jste do teď neměli moc času. Rychlé a chutné občerstvení, zábavné hry, míchaný nápoj jako „welcome drink“ a po domácku vyrobená disko koule. Ta nesmí chybět!

Vánoční termíny dodání 2017

Vánoční termíny dodání 2017

29. 11. 2016

Vánoční horečka se nevyhnula ani našemu e-shopu a ačkoliv jedeme na 110 %, ručičky nám kmitají ostošest a povolali jsme několik vánočních skřítků, přestáváme stíhat odbavovat objednávky tak, jak bychom chtěli. Jedná se zejména o ručně připravované zboží, které musíme teprve nastříhat či ušít. Prosíme proto o strpení při dodání.

Jak prostřít a ozdobit vánoční stůl snadno a rychle

Jak prostřít a ozdobit vánoční stůl snadno a rychle

29. 11. 2016

Před pár dny jsme zapálili první svíčku na adventním věnci, a to mimo jiné znamená, že jsou Vánoce za dveřmi. Pokud nemáme šikovné a hyperaktivní babičky, které by nám upekly cukroví, zřejmě budoucí večery budeme trávit pečením. V mezičase už se koukáme po dárcích, ale prosinec je bohužel jako každý jiný měsíc také pracovní, takže toho máme až nad hlavu. Nějakým způsobem to ale k tomu patří. Na Vánocích je krásné to „těšení se“ – na dárečky, na dobroty a hlavně na rodinu. My jsme tady teď od toho, abychom vám přinesli trochu inspirace, jak si prostřít a také vyzdobit stůl na Vánoce hezky a zároveň prakticky.

Halloween je tady!

Halloween je tady!

25. 10. 2016

Ačkoliv je Halloween anglosaský svátek, jehlo vliv zde již pronikl a každoročně můžeme v obchodech s dekoracemi i s potravinami vidět nespočet různě velkých dýní a strašidelných dekorací. Co třeba si vydlabat dýni a zajít s přáteli na halloweenský večírek?

Podzimní dekorace na stůl

Zkrášlete si kuchyň! Tipy a návody na podzimní dekorace na stůl

23. 09. 2016

Podzim je tady! Země se ukládá ke spánku a celá příroda začíná hýřit barvami. Pokud milujete podzim stejně jako my, určitě vám přijdou vhod naše tipy a návody na podzimní dekorace na stůl.

Jak udržet kuchyň stále čistou?

Jak udržet kuchyň stále čistou?

23. 08. 2016

Dneska se zaměříme na pár jednoduchých pravidel, které nám ulehčí úklid v kuchyni. Ušetří čas i nervy. Často tyto pravidla nedodržujeme, přitom nejsou zvlášť striktní. Stačí tak málo abychom se nemuseli prát se zaschlým jídlem na nádobí, s ulepenými fleky na jídelním stole a plným dřezem 3 x denně. Babských rad, jak zatočit s vodním kamenem, připáleným jídlem nebo flekem od vína je mnoho. Ty dneska necháme stranou. Jde spíš o důslednost a prevenci při všem, co v kuchyni děláme. Ať už vaříme, nebo si jen připravujeme kávu.

Rustikální styl v dnešní době moderny? Ano, funguje to!

Rustikální styl v dnešní době moderny? Ano, funguje to!

29. 07. 2016

Rustikální nebo také venkovský až selský styl přináší do vašeho domova klid, harmonii a uvolnění. Velmi často takto zařízené domy můžeme vidět na anglickém či francouzském venkově, například v okolí Provence. Dnes už se rustikální styl často používá také v moderním městských domácnostech. Snadno se kombinuje s dalšími styly a dělá z interiérů útulná místa. My pro vás máme nově několik látek, které si zamilujete, pokud jste tomuto stylu propadli. Dostat se k vám mohou nejen ve formě ubrusu a ubrusových šál.

Bambusové utěrky - znáte je?

Bambusové utěrky - znáte je?

20. 06. 2016

Bambusová vlákna se podle mnoha zdrojů používají již stovky let. Kdysi z nich vyráběli hlavně lana. Dnes se s nimi můžeme setkat v mnoha podobách. Vyrábí se z něj různé oblečení – trička, šaty, spodní prádlo. Oblečení z bambusu je totiž velmi měkké a jemné. My vám přinášíme bambusová vlákna v podobě, kterou doma oceníte. Není totiž nic horšího, než utěrka, která nesaje a když už ano, špatně schne a pak zapáchá. S utěrkou z bambusových vláken se tomuto již nadobro vyhnete.

Vybíráme jídelní stůl

Vybíráme jídelní stůl

23. 05. 2016

V dnešním shonu často jíme mimo domov, v restauracích a nebo něco přikusujeme po cestě. Občas, zvláště o víkendech, usedáme společně k jídelním stolům a dopřáváme si rodinnou atmosféru, s láskou připravené jídlo a poklábosíme o událostech týdne. Přemýšleli jste někdy nad tím, zda máte dostatečně velký jídelní stůl? Jestli máte dostatek osobního prostoru? Stává se, že vám někdo musí uhýbat, když chcete od stolu odejít? Shrneme si teď pár poznatků, díky kterým zjistíme, jaký jídelní stůl se k vám domů hodí.

Co vše svedete se saténovou organzou?

Co vše svedete se saténovou organzou?

29. 04. 2016

Docela nedávno jsme v naší nabídce vytvořili místo pro další kategorii s docela obyčejným názvem Dekorace. Co tahle škatulka nabízí?

Stolování není žádná legrace!

Stolování není žádná legrace!

23. 03. 2016

Že nejste na „kulturní stolování“? To mnoho lidí. Pak když se nějakou náhodou dostanete do lepšího podniku, nejste si jisti ani sami sebou? Některé své zvyky při jídle nám ani nepřipadají nevhodné. Sotva si uvědomujeme, že je děláme. 

Upečte si s námi velikonočního beránka

Upečte si s námi velikonočního beránka

25. 02. 2016

Sotva jsme rozbalili dárky a oslavili Nový rok, na dveře klepe další krásný svátek, a tím jsou Velikonoce. Pojďme si společně upéct velikonočního beránka. Máme pro vás ověřený recept na kterém si pochutná každý koledník!

Stolečku, prostři se! Vyberte si s námi ten pravý ubrus

Stolečku, prostři se! Vyberte si s námi ten pravý ubrus

04. 03. 2015

Kouzelný ubrus můžeme mít doma všichni. Uvařit a servírovat sice ještě neumí, za to se nikdy neušpiní!

Už se nemusíte lekat!

Už se nemusíte lekat!

23. 01. 2015

Vylitá káva, převržené víno, sladké limonády na Vašem ubruse? Nic z toho není problém!

Podívejte se, co udělají běžné nápoje na ubrusech s teflonovou úpravou.

Garance termínů dodání do Vánoc

Garance termínů dodání do Vánoc

13. 12. 2014

Pokud nakupujete dárky pod stromeček, věnujte prosím pozornost termínům dodání.

Vánoční šály - více rozměrů

Vánoční šály - více rozměrů

24. 11. 2014

Vánoční atmosféra se blíží ! Snažili jsme se rozšířit nabídku rozměrů ubrusů s vánočním potiskem. Povedlo se a Vy si už jen můžete vybrat a kombinovat.

Zajímá nás co potřebujete!

26. 08. 2014

Zákazníci jsou ti, kteří určují co budete vyrábět a prodávat. Zůčastněte se naší ankety.

Moderní a oblíbené

Moderní a oblíbené

21. 04. 2014

Mnoho domácností používá ubrusy minimálně, mají krásný stůl, který chtějí nechat vyniknout. A k takovým stolům je v poslední době velký trend  šerpa.

Novinky a slevové kupóny

Jak získat novinky na email?

IL